Супербон го победи Ситичаи во реваншот (ВИДЕО)

superbon-siticai

Супербон Банчамек му се реваншираше на Ситичаи за поразот со нокаут во јануари оваа година.

Борецот од кампот на Буакав во четвртфиналето на Кунлун фајт турнирот до 70 килограми со одлука на судиите го порази борецот од Ситсонпеенонг кампот и актуелниот шампион на Глори.

https://youtu.be/oyxfJqNIQzA

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО