Сребро и бронза за Ајдари и Исмаили на Балканското во борење, утре се екипните борби (ФОТО)

Бајрам Ајдари го  освои сребрениот, а Астрит Исмаили бронзениот медал во кадетска конкуренција на Балканското првенство за деца и кадети во Мурско Собота во Словенија.

На вчерашните осум медали – 2 златни, 3 србрени и 3 борнзени македонските придодадоа уште два и беа прогласени за најуспешни во пионерска конкуренција пред Романија и Бугарија.

Утре нашата пионерска екипа ќе се бори во екипна конкуренција и во слободен стил и во грчко-римски против Романија и Србија.

Ipon.mk/В.Д.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО