Солдиќ во панк издание за КСВ 45

КСВ ги објави плакатите за 6 октомври на Вембли Арена во Лондон.

Постер го носи насловот ММА не е мртов како хомогеност со лондонската историја на панкот.

Меѓу борците и е Хрватот Роберто Солдиќ кој ќе се обиде во реваншот со Дирку Ду Плесис да си ја врати титулата во велтер категорија.

Во главната борбена вечерта шампионот во тешка категорија Филип де Фрис се бори со поранешниот шампион Карол Бедорф.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО