СКАНДАЛОЗНО – Боксерот Астрита го касна Пешиќ, па си го доби од неговиот тренер (ВИДЕО)

Astrita Pesik

Скандалозен боксесрки меч се одржа меѓу Србинот Андреја Пешиќ, кој важеше за фаворит, и Австриецот со албанско потекло, Астрита Климента, на гала вечерта во МинхенАвстрискиот боксер Астрита го каснал српскиот боксер, а за време на целиот натпревар се однесувал срамно – пренесуваат австриските медиуми.

На крајот од мечот тренерот на Пешиќ побарал од Астрита да се извини, но наместо извинување добил погрдни зборови, дури и удар.

Но тренерот не останал должен, па го зачука Астрита кој едвај застана на нозе.

Австриските медиуми пишуваат дека поради ова нивниот боксер ќе добие долгогодишна забрана за влегување во ринг.

Погледнете го видетото:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО