Ситичаи славеше во првата борба по губењето на титулата на Глори (ВИДЕО)

123

Во првиот меч по губењето на титулата на Глори во лесна категорија во мај, Ситичаи Ситсонпеенонг се бореше во Макао.

28-годишниот Тајландец со одлука на судиите по додатната 4-та рунда го совлада Узбекистанецот Бобур Тагиев во мечот по модифицирани мај тај правила.

Ситичаи во мај загуби во Утрехт со едногласна одлука од Марат Григоријан и го загуби појасот на Глори. Тоа беше нивни петти директен меч и прва победа на Белгијанецот.

Борбата Ситичаи-Тагиев почнува на 4:29:00.

《2019澳門雙慶呈獻》:澳門會展中心 X 富德搏擊王「決戰濠江」搏擊大賽 現場直播

Geplaatst door 澳門會展中心 op Vrijdag 15 november 2019