Сирил Ганe тренира џудо со бронзен олимписки медалист (ФОТО)

Се чини дека Сирил Гане ги прифати критиките дека практично нема боречки вештини на партер за да ја оспори титулата во тешка категорија на УФЦ. Поради оваа причина, тој се препушти на голем број кампови во изминатите недели и месеци, од кои последниот беше во друштво на бронзениот медалист на Олимписките игри во Рио де Жанеиро, Сирил Маре.

Гане ќе се врати во октагонот на 2 септември за уште едно издание на УФЦ во Париз за да се соочи со Сергеј Спивак.

Логично е да се очекува борбата да трае подолго од онаа на Гане против Џон Џонс на почетокот на годината, кога Американецот ја заврши борбата за 90 секунди со гилотина во првата рунда.

„Поларната мечка“ пак е успешен борец на борбата во стој и на партер. Статистиката покажува дека тој ги нокаутирал противниците 7 пати, а уште повеќе биле оние кои биле ускратени од неговите зафати.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО