Си замина една од легендите на кикбоксот и филмот

Почина едно од големите имиња на кикбоксот од средината на минатиот век – Харолд Дајмонд, дознаваме од официјалната страница на ВАКО.

Носителот на светската титула на ВАКО од 1979 година беше еден од оние пионери кои го направија кик боксот глобален феномен.

Неговата слава го однесе и во кино, каде што доби улога во хитот Рамбо 3, каде што глумеше со Силвестер Сталоне. Има и улоги покрај Жан-Клод Ван Дам.

Дајмонд направи кариера и во мај тај, па дури и голем дел од животот го помина во Тајланд.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО