Шон Роден го победи Фил Хит и стана Мр. Олимпија (ВИДЕО)

Прв пат од 2010 година победник на најпрестижниот натпревар за бодибилдинг не е Фил Хит.

Шон Роден во Лас Вегас го победи седумкратниот бранител на титулата и стана Мистер Олимпија за 2018 година.

43-годишниот Јамајканец заработи 400.000 долари.

Хит беше во лов на рекорд кој со осум последователни победи го држат Ли Ханеј (1984-91) и Рони Колман (1998-2005).

Арнолд Шварценегер седум пати беше Мр. Олимпија.

https://www.facebook.com/503184306715865/videos/1111079682394993/

https://youtu.be/WvJrjmF1nl0

.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО