Шон О’Мели го откажал реваншот со Марлон Вера

113

„Ментално непоразениот“ Шон О’Мели одби повторно да се сретне 15-от на ранг-листата на УФЦ – Марлон Вера.

Ова го изјави Еквадорецот, кој во август минатата година му го нанесе првиот пораз во кариерата на О’Мели. Тие се бореа во август, а Јужноамериканецот го заспа противникот уште во првата рунда.

https://twitter.com/SBD/status/1294848721268740101?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1294848721268740101%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fboec.bg%2Fmma%2Fshon-omali-otkazal-vtori-mach-s-marlon-vera%2F

На почетокот на оваа недела, 28-годишниот Вера беше прашан зошто не му се ребаншира на Американецот, но според него, оваа понуда Шон веќе ја одбил.

„Тој одби. Одговорив „да “на понудата, но од него немаше одговор“, напиша Чито на Твитер.

По победата над О’Мели, Вера не успеа да го продолжи победничкиот од и загуби од Жозе Алдо во следниот меч. 26-годишниот Американец го направи токму спротивното, совладувајќи го Томас Алмеида во март, со што се врати на патот на победите.

Се чини дека интересот на Шуга е насочен кон поранешниот шампион во неговата дивизија – Пјотр Јан. Шон му понуди на Русинот борба во текот на летото, но „Бесмислениот“ не беше особено импресиониран од понудата.