Шерифовска и Ангелов на Европското првенство за јуниори во Софија

Борче Ангелов и Берна Шерифовска ќе ја претставуваат Македонија на Европското првенство за јуниори до 21 година во Софија, Бугарија, кое почнува утре и ќе трае до 15 септември. На првенството ќе настапат рекорден број на натпреварувачи 415 од 43 држави.

-73 кг – 33 натпреварувачи

Борче Ангелов – Килијан Окс (Германија)

-57 кг – 36

Берна Шерифовска – Етери Липартелијани (Грузија)

Ipon.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО