Шекил О’Нил го тушираше Чарлс Баркли! (ВИДЕО)

sekil barkli 2

Шекил О,Нил долго време е голем фан на УФЦ, а од 2000 година тренира џиу – џицу со Ројс грејси Јонатан Бурк. Во телевизиско шоу, поранешната кошаркарска ѕвезда, ги демонстрираше своите вештини против друга голема легенда на НБА, Чарлс Баркли.

https://youtu.be/Y6WNmujoM3Y

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО