Шампионот на Глори Рико Верхојвен го чека ММА деби

ricoverhoevenmma

Шампионот на Глори во тешка категорија Рико Верхојвен е последниот е последниот од од врвот на кикбоксот кој ќе се обиде да си ја испроба среќата во ММА.

„Принцот“ ќе дебитира на 19 октомври на настанот Риал екстрим фајт 20 во Романија, Сибиу. Името на неговиот противник ќе биде објавен во догледно време.

fedor_ricoverhoeven(benpontier)2

Верховен некое време тренира и ММА. За време на семинарот на Федор Емилијаненко во Холандија работеше со славниот Русин.

fedor_ricoverhoeven(benpontier)

Од неодамна на Тајрон Спонг во ММА му се придружија Бразилците Андерсон Силва и Евертон Тешеира, кој потпиша за Белатор.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО