СФЦ 2: Борбата на Тоше Цветков заврши нерешено, Виктор Стојанов вели дека е оштетен, Ристо Димитров е поразен

tose cvetkov risto i viktor vo petric

Тоше Цветков кој во последен момент беше повикан на настанот „Спартакус фајтинг чемпионшип 2“ (СФЦ) во Петрич-Бугарија,  во делот за К-1 се бореше нерешено против Гркот Хилиас Специотис во категоријата до 91 кг.

Risto merenje SFC 2 Petric

Другите двајца преставници од Македонија во ММА делот претпеа порази. Ристо Димитров – Чурино кон крајот на првата рунда доби слиен директ во брадата што значеше и крај на борбата и победа со нокаут на бугарскиот борец Цветан Кирилов.

Viktor Stojanov so grkot SFC 2 Petric

Виктор Стојанов се бореше против Гркот Тасос Тахтампас. Стојанов вели дека незаслужено загубил и дека се видливи трагите од борбата на лицето на противникот.

Ipon.mk/В. Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО