Сергеј Павлович ги воодушеви фановите со физичкиот изглед: Руски терминатор

По шест победи во низа Сергеј Павлович доби шанса да се бори за привремениот шампионски појас на УФЦ во тешка категорија во ноември минатата година, но не се сеќава на настапот во Њујорк со задоволство.

Имено, Англичанецот Том Аспинал го нокаутира Павлович за само 69 ​​секунди и со тоа му го нанесе вториот пораз во кариерата (има 18 победи).

Рускиот борец пристигна во најголемата светска ММА организација пред шест години, а во своето деби загуби од Алистер Оверем со прекин во првата рунда.

Павлович се враќа во октагонот овој викенд на настанот УФЦ на АБЦ 6 во Ријад против сонародникот Александар Волков, а настанот го предводи борбата меѓу Роберт Витакер и Икрам Алискеров.

А Сергеј неодамна објави неколку фотографии на Инстаграм, на кои со својот физички изглед ги воодушеви обожавателите.

Според фотографиите, тој изгледа како да е во одлична форма, а обожавателите го нарекуваат: „Рускиот терминатор“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pavlovich Sergei (@sergei__pavlovich)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО