Сергеј Павлович експресено со прекин го победи Картис Блејдс (ВИДЕО)

Мечот меѓу тешкашите Сергеј Павлович и Картис Блејдс беше предводник на настанот УФЦ 222 што се одржа во Лас Вегас.

На рускиот борец му беа потребни нешто повеќе од три минути за да стигне до својата 18-та победа во кариерата и шеста во низа.

Павлович уште од почетокот на борбата стави до знаење дека оди на нов нокаут. Добро го удри Блејдс, кој немаше добар одговор.

Во еден налет Русинот со неколку удари добро го погоди противникот кој заврши на подот и ја заврши работата од горна позиција. Судијата го прекина мечот.

По поразот на дебито во УФЦ против Алистер Оверем, Павлович победи шест пати во низа, а сите ги постигна со нокаут во првата рунда.

Со оваа победа сигурно стана кандидат за напад на титулата.

Во борбата во средна категорија Бруно Силва го победи Бред Таварез со прекин во првата рунда, со што ја прекина неговата серија од два порази.

Минатата година загуби од Алекс Переира и Џералд Мершарт.

Резултати од настанот УФЦ 222:
Сергеј Павлович – Картис Блејдес – ТКО (удари), Р1 (3:08)
Бруно Силва – Бред Таварез – ТКО (колено и удар), Р1 (3:35)
Боби Грин – Џаред Гордон – без одлука (случаен судир на глави), Р1 (4:35
Јасмин Лусиндо – Броган Вокер-Санчез – едногласна одлука (30–27, 30–27, 30–27)
Џеремаја Велс – Метју Семелсбергер – поделена одлука (30–27, 28–29, 30–27)

Воведни борби:
Христос Гијагос – Рики Глен – КО (удар), Р1 (1:35)
Монтел Џексон – Рани Јахја – КО (удари), Р1 (3:42)
Норма Думон – Карол Роса – едногласна одлука (29–28, 29–28, 29–28)
Мохамед Усман – Жуниор Тафа – едногласна одлука (29-28, 29-28, 29-28)
Вилијам Гомис – Френсис Маршал – поделена одлука (29–28, 28–29, 29–28)
Бради Хистанд – Данаа Батгерел – ТКО (тупаници), Р3 (4:21).

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Full Violence ™ (@fullviolence)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО