Сент Пјер го изненади Хабиб од зад грб (ВИДЕО)

Поранешните шампиони на УФЦ, Хабиб Нурмагомедов и Жорж Сент Пјер долго зборуваа за меѓусебна борба. За жал, таква средба не се случи и никогаш нема да ја видиме. Сент Пјер е во пензија неколку години.

Тој веќе е член на Куќата на славните на УФЦ и успеа да стане шампион во две различни категории. Нурмагомедов е во пензија една година и се пензионира кога беше на врвот, како шампион во лесна категорија.

За време на посетата на Хабиб на Британија, таму беше и Сент Пјер. Хабиб учествуваше во „Запознај ги своите херои“, кој е дел од „Спортскиот фестивал Арнолд“. Нурмагомедов даваше интервју, а Сент Пјер го изненади одзади со обид за принуда.ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО