Се случува! Чендлер ја потврди борбата со Конор за УФЦ 303

Во услови на тековни шпекулации за статусот предводничката борба меѓу Конор Мек Грегор и Мајкл Чендлер на УФЦ 303 – вториот потврди дека од сега, средбата меѓу двајцата сè уште е официјално закажана за 29 јуни, како што е планирано.

Мек Грегор, поранешен неприкосновен шампион во лесна и перо категорија, ќе го заврши своето речиси тригодишно отсуство од октагонот подоцна овој месец во неговото враќање во полусредна категорија за да се соочи со Чендлер на главниот настан на УФЦ 303 во Лас Вегас.

Што се однесува до Чендлер, поранешниот трикратен шампион во Белатор во ММА во лесна категорија беше надвор од теренот речиси две години, а неодамна претрпе пораз во третата рунда од заедничкиот непријател на Конор Мек Грегор, Дастин Пориер, во Медисон сквер гарден.

И среде континуираните шпекулации за нивната планирана борба на УФЦ 303, по откажувањето на прес-конференцијата пред борбата во понеделникот наутро во Даблин, Чендлер инсистира дека сè оди според планираното.

„Оваа борба доаѓа. Има многу шпекулации, но борбата ќе се случи. Тоа е 29-ти јуни. Се случува“!

Претходно оваа недела имаше извештаи дека сега има „многу позитивност“ оти Мек Грегор и Чендлер ќе се борат според планираното на УФЦ 303 – со чувство на „оптимизам“.

На социјалните мрежи поранешниот шампион во две дивизии Мек Грегор остана цврсто тврдоглав во врска со неговото враќање во боречките спортови, објавувајќи долги спаринг снимки на неговиот официјален профил на Инстаграм утринава – откако сподели фотографија од себе во собата за лекарски преглед претходно оваа недела.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО