Се подготвува реваншот на „Џокер“ Илиќ и Шлеменко! Русите открија кога би можеле да го гледаме овој меч

Веќе извесно време се шпекулира за реванш меѓу Александар Илиќ – Џокер и закоравениот руски ветеран Александар Шлеменко. Двајцата борци се подготвени да го одработат реваншот, а за организација на реваншот е заинтересирана и руската организација РЦЦ, истата организација под чие покровителство настапија и минатата година.

Сè уште немаме официјална потврда за мечот, но РЦЦ штотуку ги откри најновите информации за реваншот. Според руската организација, реваншот меѓу „Џокер“ и Шлеменко можеме да го очекуваме на крајот на годината, во декември.

РЦЦ подготвува спектакуларен настан на крајот на календарската година, а покрај Илиќ и Шлеменко, на настанот треба да се соочат и легендарните Алексеј Олејник и Иван Штирков, а настапот на Витали Минаков, поранешниот шампион на Белатор во тешка категорија е исто така очекувано.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by RCC_MMA (@rcc_mma)

Ова се навистина познати имиња на руската боречка сцена, а ова доволно говори за реномето што моментално го ужива „Џокер“ Илиќ во Русија. Потсетуваме, „Џокер“ беше доведен за противник на Александар Шлеменко во август минатата година, а Русите очекуваа дека Шлеменко ќе го совлада Илиќ. Победата на Шлеменко ќе послужи како увертира за мечот меѓу Магомед Исмаилов и Шлеменко, но „Џокер“ во голема мера им ги расипа плановите. Српскиот борец во првата рунда од борбата го нокаутира Шлеменко, а потоа Илиќ стигна до боксерскиот меч против споменатиот Исмаилов.

„Џокер“ отвори многу врати со победата над Шлеменко, но знаете како е кога борец победува со експресен нокаут. Секогаш има приказни за „среќа“ и „среќен удар“, а на крајот на годината „Џокер“ би можел да добие шанса да ги замолчи сите преостанати критичари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО