Се наближува УФЦ 303, а Мек Грегор му зададе тешки удари на спаринг партнерот (ВИДЕО)

На 6 недели до долгоочекуваното враќање на поранешниот шампион во две категории на УФЦ, Конор Мек Грегор, се чини дека Ирецот сериозно ја сфаќа претстојната борба со Мајкл Чендлер на УФЦ 303.

Поминаа речиси три години од последното појавување на ирската ММА ѕвезда, кога повредата на потколеницата во борбата со Дастин Пориер го оддалечи долго време. 2024 година ќе биде годината кога ќе дознаеме дали Мек Грегор е сè уште гладен за големи борби, а во неодамнешната спаринг сесија борецот го казни партнерот со тешки удари, што веројатно може да биде некаков показател за сериозноста на неговиот тренинг камп.

https://www.youtube.com/shorts/eKvb8ZK4Pio

Вжештените страсти меѓу Чендлер и Мек Грегор ветуваат спектакл за помалку од два месеци, со високото ниво на борби на Американецот што го има на располагање не мора да значи дека тој нема да сака да размени тешки удари со Конор. Мајкл постојано демонстрираше потенцијал за тешки удари и удобност во борбата во стој, што ја ветува потребната привлечност и гарантира дека навивачите ќе го добијат спектаклот што го очекуваат.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО