Савана Маршал брутално ја нокаутира Херманс и доби меч со Клариса Шилдс (ВИДЕО)

Савана Маршал го постигна најголемиот нокаут во кариерата. Британката ја испрати Фемке Херманс беспомошна состојба во третата рунда од одбраната на светската титула во средна категорија.

Мечот се одржа во Њукасл.

На овој начин конечно обезбедува меч со суперѕвездата Клариса Шилдс.

„Помеѓу мене и Клариса повеќе нема никој. Двете ќе се бориме налето“,  изјави среќната Маршал по победата.

https://twitter.com/MTKGlobal/status/1510370765635469316?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1510370765635469316%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fboec.bg%2Fboxing%2Fsavana-marshal-nokautira-brutalno-xermans-i-si-uredi-mach-s-shijlds%2F

Во првата рунда шампионката повеќе ја проучуваше противничката, но во втората Белгијката почна да прима тешки удари.

Левиот директ заврши одлична работа за Савана Маршал.

Таа во третата рунда ја нападна противничката и се беше готово. Првиот тежок удар со левата рака ја фрли Херманс во јажињата. Следуваше десница која ја пропушти, па лево кроше. Последниот удар ја испрати Фемке на подот и мечот заврши.

Значи, имаме одличен обединувачки меч за жените налето.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО