Русимар Плахарес славеше со хил хук во Русија (ВИДЕО)

Русимар Палхарес(19-8) на Фајт најт Глобал настанот во Улан-Уде во руската република Бурјатија ја прекина серијата од два порази.

37-годишниот Бразилец со својот заштитен знак со хил хук за само 37 секунди го победи домашниот борец Алексеј Иванов (11-4).

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО