Ронда Русеј и вербално и физички ги скрши противниците на WrestleManija 31! (ВИДЕО)

Rousey WWE 31

Популраната Ронда Русеј е најуспешениот борец жена во историјата на ММА, снима акциски филмови , а неодамна беше рангирана на второто место на читателите на списанието Askman кои избраа „Топ 99“ жени во САД  а во неделата влезе во едно борилиште- WWE рингот.

 Мис Русеј настапи на WrestleMania 31, а на рингот зачекори откако ја повика нејзиниот пријател „The Rock“, бидејќи 77.000 луѓе госкандираа името на Ронда.

 Д Рок се бореше против Стефани Мек Махон и Три Х. Ронда прво вербално „го изудира“ Стефани, а потоа со џудо фрлање го приземји Три Х, кој побегна од рингот. Мек Махон не се „исплаши“ од потегот

Поради кој нејзиниот партнер си го фати патот под нозе и тргна на шампионката на УФЦ во бнатам категорија. Погледнете како заврши тоа …

https://youtu.be/XhtFleCAtAU

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО