Ронда Русеј и Кет Цингано денес тренираа (ВИДЕО)

ronda-rousey-subm

Шампионката на УФЦ, Ронда Русеј, ќе ја брани титулата против Кет Цингано на УФЦ 184 на 28 февруари во Лос Анџелес.

И двете натпреварувачка немаат порази, но некоја ќе го претрпи првиот пораз оваа сабота.

Русеј (10-0) изгледа недопирлива, додека Зингано (9-0) поминала повеќе минути во дуелите, за да стигне до успехот .

И двете натпреварувачки се подготвуваат за секакви сценарија, а претстојниот меч е во пет рунди од по пет минути.

Погледнете како се подготвуваат Русеј и Цингано пред овој важен дуел.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО