Рокхолд: Ќе го вратам Стрикленд назад на паркингот за каравани

Лук Рокхолд не го сака неговиот ривал Шон Стрикленд. Тие ќе се борат на УФЦ 268 во ноември во Њујорк. Лук не се борел две години и е во серија од два последователни порази.

Има скор од 16-5 во ММА и има завршено 14 од неговите мечеви. Неговите пет порази се со нокаут. Рокхолд доби само една од последните 4 битки, но сепак верува дека ќе успее да стигне до појасот.

Неговата голема цел е титулата во средна категорија и битка со Израел Адесања. Лук е поранешен шампион во Страјкфорс и УФЦ. Има добри вештини, но брадата му е стаклена и лесно бидува нокаутиран.

Стрикленд зеде замав и има 10 победи со нокаут. Ни претстои интересна борба, за која Рокхолд верува дека ќе ја добие.

„Не ми се допаѓа ова дете и затоа битката станува малку поинтересна. Сакам да го победам и да му ја затворам устата. Ќе го вратам таму каде што припаѓа, а тоа е на паркингот за камп -приколки. Стрикленд се однесува лошо и не го сакам. Тој е како овој човек во салата што никој не го сака.

Ова дете е ебан идиот. Вежбавме заедно само еднаш. Вели дека сакал да убие во кафез. Што по ѓаволите ? Всушност, луѓето што велат такви работи се тие што треба да умрат. Тој вели дека ќе ме нападне на паркингот.

Копиле, ако пробаш такво нешто, тогаш јас ќе бидам тој што ќе оди во затвор. Ти го ветувам тоа. Ти ќе бидеш оној за кој луѓето ќе се прашуваат дали е жив. Битката е вистинска, а детето е тврдо.

Тука сум, за да го следам Израел Адесања и титулата. Ако Стрикленд ми е на патот, тогаш ќе ја отстранам таа кучка“, изјави за ММА фајтинг Лук Рокхолд.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО