Рој Џонс изјави дека нема да се бори со Денис Устименко

Поранешниот неприкосновен светски шампион во бокс Рој Џонс Јуниор нема да се бори со раперот Денис Устименко „Џиган“. Ова го изјави Џонс за ТАСС.

„Нема да се тепаме, тоа ќе биде само тренинг, јас сè уште не го познавам овој човек“.

Претходно беше објавено дека Џонс и „Џиган“ ќе одржат егзибициски боксерски меч на 6 јули во Москва.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО