Роберто Солдиќ откри дека има договорен датум за борба

Хрватскиот ММА борец Роберто Солдиќ (20-3, 1 НЦ) потпиша за ОНЕ шампионат минатата година, а за почетокот на декември договори борба против Мурад Рамазанов.

Но, неговото деби за брзорастечката промоција на азиските боречки вештини заврши неславно.

Имено, дагестанскиот борец во првата рунда го удри Роберт во незгодно место, кој поради болки повеќе не можеше да продолжи, па мечот беше прекинат, а подоцна и откажан.

По неколку дена борците се договорија да договорат нов датум. Робокап објави интересна вест на својот Инстаграм:

„Добро утро пријатели и фанови. Датумот на мојата борба е договорен. Бидете со мене“.

Наскоро треба да дознаеме кога Солдиќ ќе се враќа во акција. Веројатно повторно ќе биде против непоразениот Мурад Рамазанов (12-0).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО