Роберт Хелениус за 49 секунди го нокаутира Ерич (ВИДЕО)

20

robert-helenius-49

Роберт Хелениус (23-1, 14 КО) минатиот викенд боксираше на домашен терен во Финска.
32-годишниот двомтераш за само 49 секунди го нокаутира Константин Ерич (23-18-2, 18 КО) удирајќи со десницата во телото.

37-годишниот казахстанско-германски „Патувач“ за време на неговата кариера се бореше со многу познати имиња како што се Ентони Џошуа, Александар Устинов, Мариуш Вах, Мануел Чар и Одланиер Солис.

https://youtu.be/5SP6qWytmZ0