Резултати од ММА турнирот во Берлин

Kristijan na UFC

Пред неколку часа заврши ММА натпреварот „UFC Fight Night 69“, што се одржа во Берлин, Германија. Главниот дуел на турнирот беше битката во категоријата „лесна мува“, меѓу шампионот Јоана Језерчик и Џесика Пене.

Еве и резултатите од главната Вајт – карта на турнирот:

Јоана Језерчик ја победи Џесика Пене со ТКО во втората рунда;

Тацуја Каваџири го победи Денос Сивер со судиска одлука (30-27 3X);

Петер Собота го победи Стивен Кенеди со сабмишн во првата рунда;

Ник Хајн го победи Лукас Сајевски со судиска одлука (30-27 3X).

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО