Резултати од Белатор 298: Логан Сторли го нокаутира Бренан Вард во втората рунда

Настанот Белатор 298 се одржа неодамна во Сиукс Фолс, Јужна Дакота.

Во главниот настан Логан Сторли го нокаутира Бренан Вард во втората рунда. Борбата меѓу нив беше во полусредна категорија.

Во коглавната борба Валентин Молдавски со одлука го победи Стив Моури во борба во тешка категорија – (30-27, 30-27, 30-27).

Резултати Белатор 298:
Главна карта
Логан Сторли – Бренан Вард со ТКО Р2, 4:05
Валентин Молдавски – Стив Моури со одлука (30-27, 30-27, 30-27).
Арон Џефери – Далтон Роста со одлука (30-27, 29-28, 29-28)
Џејмс Галагер – Џејмс Гонзалез со одлука (29-28, 28-29, 29-28).
Сидни Аутлау – Ислам Мамедов со одлука (30-27, 30-27, 30-27).

Прелиминарни
Жастин Киш – Дијана Авсарагова со одлука (29-28, 30-27, 30-27).
Енрике Барзола – Џејлон Бејтс со одлука (30-27, 30-27, 30-27).
Лукас Бренан – Вебер Алмеида со КО Р3, 3:32
Касум Касумов – Џош Хил со одлука (29-28, 28-29, 30-27).
Владимир Токов – Хаиро Пачеко В(30-27, 29-28, 29-28).
Леандро Иго – Никита Михаилов со завршница Р2, 2:50
Алфи Дејвис Алон Круз со одлука (30-27, 30-27, 30-27).
Катерина Шакалова – Дајана Силва со одлука (29-28, 28-29, 30-27).
Саливан Коли – Хамза Салим со завршница Р1, 4:24
Марсирли Алвес – Џерел Хоџ со ТКО Р1 3:53
Џордан Оливер – Ендрју Триоло со завршница Р1, 1:05

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bellator MMA (@bellatormma)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bellator MMA (@bellatormma)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО