Рафаел дош Ањош отпадна за мечот со Мек Грегор на УФЦ 196

dosAnjos-pojas2

Шампионот на УФЦ во лесна категорија, Рафаел дош Ањош, го откажа мечот против Конор Мек Грегор.

Бразилецот на 5 март на УФЦ 196 требаше да ја брани титулата во лесна категорија, но според извештаите, минатата недела го скрши стапалото.

УФЦ се обидува да најде замена за мечот со Мек Грегор, а борбата за титулата во бантам меѓу Холи Холм и Миша Тејт е ко-човек настан во Лас Вегас.

На Ирецот слична ситуација му се случи и за УФЦ 189, кога Хозе Алдо ја откажа борбата на само 11 дена пред тоа.

Френки Едгар во моментов е повреден и не е опцијата за замена.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО