Првакот на Белатор Вадим Немков ќе ја брани титулата против стар познаник

Шампионот на Белатор во полутешка категорија Вадим Немков веќе го знае името на неговиот следен противник.

Во секунда, претседателот на компанијата, Скот Кокер, објави дека Русинот ќе се бори против поранешниот шампион на организацијата Фил Дејвис.

Сè уште не е јасно кога и каде ќе биде закажан овој меч. Ова ќе биде реванш меѓу нив, бидејќи првата средба во 2018 година заврши со победа на Немков.

Одлуката на Белатор е изненадување за фановите кои очекуваа Кори Андерсон да добие можност по успешното деби минатата недела.

28-годишниот Немков ја освои титулата против Рајан Бадер во текот на летото и е во серија од 7 последователни победи.

36-годишниот претендент за неговиот трон ги доби последните три меча, а последниот пораз беше од Немков.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО