Проводников: Излегувам на рингот, добро е Кастилјо да не е допингуван

ruslan-provodnikov

Хозе Луис Кастилјо, кој беше сериозен тест за Флојде Мејведер Јуниор, а при тоа беше поразен од него во реванш мечот. Сепак, тој повторно има сериозен ривал пред себе во лицето на поранешниот шампион Руслан Проводников.

 Проводников е исклучително мотивиран за претстојниот меч, подготвен е да се бори дури и ако Мексиканецот не успее да влезе во категоријата или има позитивен допинг тест.

 „Уверен сум дека тој ќе влезе во категоријата. Тој е многу мотивиран. Се подготвувам за овој меч веќе 2 месеци, но дури и тоа да не се случи. Воопшто нема да се откаже од оваа средба. Дури и да го фатат со позитивен допинг тест, сепак, ќе излеземе и ќе се бориме.

 Подготвен сум да се борам против секој во секакви услови“.  Не може да не се радуваме на оваа изјава, особено по случајот со Денис Лебедев и Гилермо Јонс. Неколку часа пред средбата на сите им стана јасно дека Гилермо имал позитивен допинг тест, поради што таборот на Лебедев го откажа мечот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО