Промо за средбата Халидов – Солдиќ на КСВ 65 (ВИДЕО)

На 18 декември во Полска ќе ја видиме една од најголемите битки во историјата на полската промоција КСВ. Во главната борба на КСВ 65 ќе ја видиме легендата Мамед Халидов, кој ќе ја брани титулата во средна категорија.

Искусниот Чеченец се среќава со Роберто Солдиќ, шампион во полусредна категорија. Младата ѕвезда од Хрватска ќе се обиде да стане двоен шампион, но нема да му биде лесно против Халидов.

Солдиќ има скор 19-3 во ММА и е во серија од 6 последователни победи. Роберто победи во 13 од последните 14 битки и само Ду Плесис го победи, но Солдиќ му се реваншира. 26-годишниот шампион 17 мечеви победи со завршница, 16 беа со нокаут. Само во еден од поразоте падна со завршница.

Халидов има скор 35-7-2 во ММА, а 31 средба се со завршница. Само 4 од неговите порази се со прекин. Пред една година Мамед ја освои титулата по одличниот нокаут над Скот Ашкам за 36 секунди.

Еве го промото пред големата битка:

Мамед Халидов (в) – Роберто Солдиќ

Даниел Торес (в) – Салахдин Парнас

Демијан Стасијак Лом – Али Ескијев

Матеуш Легирски – Роман Шимански

Адам Ниџевиед – Јон Сурду

Демијан Пивоварчик – Марк Дусис

Анита Бекуш – Магдалена Шормова

Патрик Ликус – Лук Сантарели

Шамад Ерзанукаев – Бартош Ревера

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО