Претседателката на Хрватска Колинда Грабар- Китаровиќ го нокутира шампионот Стипе Миочиќ (ФОТО)

Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар- Китаровиќ  официјалната посета на САД ја искористи за спаринг со ММА тешкашот Стипе Миочиќ.

Миочиќ е светски првак во тешка категорија во УФЦ, тренира во Кливленд, САД каде допатува Хрватскиот претседателка Колинда Грабар- Китаровиќ.

Претседателката на Хрватска со ракавици за борба одработи еден тренинг со Миочиќ на кого подоцна му подари дрес со број 10 .

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО