Познати учесниците на Фајнал 8 во Топ кинг ворлд серијата (ВИДЕО)

 

 

buakaw-por-pramuk

Top King World Series продолжува да ги радува сите фанови на кикбоксот и следното издание на турнирот не прави исклучок.

На 20 декември во Хонг Конг ќе се одржи финалето на елиминацискиот турнир. По првите неколку изданија станаа познати осумте финалисти во гранд при сериите. Меѓу учесниците е добро познатиот Буакав Банчамек. Организаторите се уште не ги објавуваат средбите, но учесниците се познати.

Фајнал 8 турнир :

Буакав Банчамек                                                                buakaw-por-pramuk-fight

Андреј Кулебин

Николас Ларсен

Рис Макалистер

Кајал Џаниев

Димитри Константинов

Марат Григориан

Марсин Парчета

Супермечеви:

Пронсана Ситмончај-Денис Пурик

Сангамни Сор Тимп-Ка Ман Куок

Сам-А-Кајангадаоџим Иршад Суед

Пима Џитмуангон-Мустафа Абдолахи

Каито Фукада-Чианг Каи Тик

Усуке Отара-Минг Танг

http://youtu.be/oaoc8eZ0ob4

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО