Познати цените за ППГ преносот за историскиот боксерски меч меѓу Усик и Фјури

По официјалното најавено видео објавено оваа недела, цената на ППГ за историската борба меѓу непоразените боксери Тајсон Фјури и Александар Усик.

Пресметката на британскиот и украинскиот тешкаш е договорена за боксерски спектакл кој ќе се одржи на 17 февруари во Кингдом арената во Ријад.

Двајцата светски шампиони се борат да ги обединат титулите во тешка категорија во ерата на четири појаси, првпат по повеќе од 24 години откако тоа го направи Ленокс Луис.

Тајсон Фјури (33-0-1, 24 КО) ќе ја донесе титулата во ВБЦ на рингот, додека Александар Усик (21-0, 14 КО) ќе ги донесе шампионските појаси на ВБА, ВБО и ИБФ.

Преносот на настанот ќе биде достапен на ДАЗН, за кој во Америка ќе треба да потрошите 69,99 долари (64,25 евра), а во Велика Британија 24,99 фунти (29,3 евра).

Во Македонија за трансферот ќе се платат 19,99 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО