Последната секунда кобна за Бесир Алили на Европското првенство

Штета за Бесир Алили, букавлно во последната секунда ја загуби борбата од Романецот Бенјамин Боетје на Европското првенство за младинци У-20 во Сантјаго де Компостела, Шпанија.

Бесир имаше предност од 15-14, но Боетје во последната секунда успеа да го  истурка и да изедначи, а по прегледот на снимката судиите му доделија уште еден поен.

Алили цело време беше во водство и ја контролираше борбата.

Резултати ЕП:
-61 кг Бесир Алили – Бенјамин Боејте (Романија) 15-16
-70 кг Марко Андонов – Зелимхан Муцухаев (Полска) 0-11
-79 кг Стефан Димитров – Рафаеле Матруоло (Италија) 0-10

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО