Пориер сфаќа дека го очекува многу насилство во реваншот со Гејџи

Дастин Пориер и Џастин Гејџи се оформуваат како еден од најинтересните УФЦ натпревари во годината, кога двајцата повторно ќе се сретнат на 291-то издание на ППГ галата. Причината за големите очекувања е што и двајцата ја изградиле својата репутација на насилството што го ослободуваат околу рингот кога кафезот се затвора и гонгот удира.

„Знам што ме чека. Претстои многу насилен меч. Средбата ќе биде жестока и сите ќе ја гледаме повторно. Свесен сум за тоа, но тоа ми помага да влезам во рингот“, изјави Дијамантот за ММА Џанки.

Средбата е закажана за 30 јули во Солт Лејк Сити, а пред тоа треба да видиме навистина одлична борбена карта со учество на Јан Блахович – Алекс Переира, Тони Фергусон – Боби Грин и Пауло Коста – Икрам Алискеров.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО