Порази на борачите на ЕП У-20 во Нови Сад, Ѓоргиев чека шанса за репасаж

Тројацата македонски борачи се поразени во првите настапи на Европското првенство во борење за У-20 во Нови Сад, Србија.

Сите наши борачи на ЕП загубија со технички туш.

Ако противникот Ѓоргиев, Мирошниченко се пласира во финалето, Теодор ќе добие шанса за поправен во репасажот.

Дополнување

Мирошниченко загуби во полуфиналето од Хабиб Дабудхаџиев (неутрален) со 11-0, така што нашиот борач не доби шанса во репасажот.

Резултати – Европско првенство:

Слободен стил
57 кг
Мехмет Усинов – Дмитро Курдијавцев (Украина) 0-11 квалификации

61 кг
Арбен Сејди – Толга Озбек (Турција) 0-10 1/8 финале

92 кг
Илија Атанасов – Вадзим Бандарку (Неутрален) 1-7 1/8 противник

125
Теодор Ѓоргиев – Иван Мирошниченко (Украина) 0-10 квалификации

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО