Полуфинале на РБЛ, Црвена ѕвезда фаворит за титулата

Денес на програмата на Регионалната бокс лига се полуфиналните борби меѓу Лозница и Витезови со почеток во 17 часот и Црвена ѕвезда и Железничар во 20 чаот на плоштадот „Македонија“ во Скопје.

Според составите што ги изведоа екипите и прогнозите на стручњаците, Црвена ѕвезда е најголем фаворит за освојување на титулата во РБЛ, нешто што не и се случило 40 години.

Финалет Плејоф Фајнал форот е закажано за утре во 20 часот.

Лозница – Витезови
-54 кг Суљиќ Саша – без противник 2-0
-57 кг Ерсард Гурељац – Никола Хорват
-60 кг един Алковиќ – Тадеј Чернога
-63,5 кг Семиз Аличиќ – Филип Потуровиќ
-67 кг Ненад Јовановиќ – Нејц Петрич
-71 кг Џелијан Тоскиќ – Петар Ценитиќ
-75 кг Данијел Филиповиќ – Крешмир Кнежевиќ
-80 кг без противник – Лео Цветковиќ 0-2
-86 кг Стефан Ристановиќ – Марко Рамлјак
-92 кг Слободан Јовановиќ – Марко Братуловиќ
+92 кг Санел Хасановиќ – Јосип Ќориќ

Црвена ѕвезда – Железничар
-54 кг Омер Аметовиќ – Харис Агановиќ
-57 кг Тамир Галанов – Ален Рахимиќ
-60 кг Назиф Сејди – Никола Ивковиќ
-63,5 кг Алексеј Шендрик – Лука Велјовиќ
-67 кг Павел Федоров – Харис Мешановиќ
-71 кг Сандро Полетан – Џани Дедиќ
-75 кг Алмир Мемиќ – Лео Цвитановиќ
-80 кг Алекса Марковиќ – Ахмед Джановиќ
-86 кг Милосав Савиќ – Алберт Угренчиќ
-92 кг Садам Магомедов – Дениз Гојак
+92 кг Александар Маниќ – Јасмин Пештек

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО