Погледнете ја победата на Гого Славески над Дејвисон во БКФЦ (ВИДЕО)

Вчера Горјан Гого Славески ја забележа и третата победа на третиот настап во БКФЦ, бокс со голи раце со нокаут во првата рунда.

Гого во Монтана, САД, на 29-тото издание на турнирот го совлада Далас Дејвисон. Претходно успеа да слави и против Џастон Стилс и Рамал Аманов и засега е перфектен во шампионатот кој зазема се поголем замав во САД.

Погледнете го видеото од победата на Славески:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО