Конор Мек Грегор до Дијаз: Почитувај го кралот! Ти си ништо без мене!

Ирскиот натпреварувач во мешани боречки вештини Конор Мек Грегор реагира на изјавата на Нејт Дијаз. Минатиот викенд Нејт го победи Тони Фергусон и објави дека го напушта УФЦ за да стане победник во друг спорт.

Во исто време, Американецот изјави дека Мек Грегор не успеал да го направи ова.

Очигледно, изјавата на Дијаз го погодила Конор, па реши да го потсети дека Дијаз е ништо без Мек Грегор. Првата борба меѓу Дијаз и Мек Грегор се случи во март 2016 година. Нејт победи со завршница, со што на Ирецот му го нанесе првиот пораз во неговата кариера во УФЦ.

Оваа борба беше препознаена како најдобра борба на вечерта и за Конор тоа беше деби во полусредна категорија.

Реваншот се одржа во август истата година. Во него Мек Грегор победи со мнозинска одлука. Така и двајцата имаат по една победа. Сега трилогијата изгледа далеку, но ништо не се знае за иднината.

„Озлогласените“ се пофали дека тоа е нешто невидено за спортот и повика на почит.

„Правам врева околу мене и добро го правам тоа. Никој не видел нешто слично пред мене. Ти си ништо без мене. Покажи почит. Можев лесно да те победам тебе и Фергусон.

Би го раскинал Тони на два дела. Почитувајте го кралот“, напиша Мек Грегор на своите социјални мрежи.

Мек Грегор и Дијаз пред неколку дена изјавија дека ќе има трилогија. Не е јасно кога ќе се случи тоа, бидејќи Дијаз сега е слободен агент и може да се бори во бокс или да оди во друга ММА организација.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО