Погледнете ја најавата за „Кикбоксер“ (ВИДЕО)

82

Kain Velaskez vo kikbokser

Наскоро во кино салите доаѓа римејкот на култниот Кикбоксер од 1988 година.

Во новата верзија на филмот се појавува поранешните шампиони на УФЦ, Жорж Сент Пјер, Фабрицио Вердум и Каин Веласкез.

Дејв Баутиста го игра Тонга Роа, а се појавува и ѕвездата на оригиналниот Кикбоксер, Жан Клод ван Дам, па и Џина Карано.

За 2017 година е највено новото продолжение на Кикбоксер: Одмазда.

Kikbokser odmazda plakat