Погледнете ја борбата на Миа Тодорова на ЕП во Унгарија

2369

Миа Тодорва прикажана одлична борба на Европското првенство за деца, кадети јуниори во Гиор, Унгарија, во јуниорска конкуренција, но финалето и избега за две секунди и мораше да се задоволи со борнзата.

Тодорова многу ќе жали, бидејќи финалето и избега само за две секунди на крајот на третата рунда, затоа што грчката репрезентативка Јаона Султаника и осви два поени, а тоа е цената на неискуството.

„Миа Тодорова најдобро се избори и покажа исклучителна машка борбеност и пожртвувсност, но во последната трета рунда на 2 секунди пред крајот на противничката и бодуваа два бода и нашата Миа ја загуби борбата“, изјави вчера претседателот на Федерацијата и селектор Дејан Митровски – Урко.

Борбата на Тодорова може да ја погледнете на 02:20:45 и да се уверите во нејзината пожртвувана и храбра борба.

Ќе се потрудиме да ви ги прикажиме и борбите на останатите репрезентативци.

Ipon.mk