Подготовки на Бадр Хари за мечот со Верховен (ВИДЕО)

badr-hari-sparira-so-el-buni

Бадр Хари на својата официјална страница објави снимки од дел од подготовките за борбата со Рико Верховен.
Мароканецот со шампион на Глори во тешка категорија се бори на 10 декември во Оберхаузен.
Во рамките на подготовките за мечот „Голден бој“ спарира и со Ибрахим Ел Буни.

ВИДЕО 1.

ВИДЕО 2.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО