По брутален нокаут заврши во кома – лекарите се борат за неговиот живот (ВИДЕО)

Американскиот боксер Даниел Франко се наоѓа во кома откако претрпе страшен нокаут во неделата во тек на меч. Него во Ајова го нокаутираше Хозе Харо, а после тоа Франко мораше во болница.

Лекарите морале да го стават во индуцирана кома како би можеле да го оперираат и да му го спасат животот. Тој во текот на мечот доби страшно десно кроше во главата, а имал два изливи на крв во мозокот.

Лекарите успешно го оперирале, но животот и понатаму му е во критична состојба. Наредните два ќе бидат клучни за неговото опоравување.

https://youtu.be/dQVK038qNmU

.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО