Пејџ ван Зант и Бритни Харт се поткачија на мерењето (ВИДЕО)

Мерењето се одржа пред настанот BKFC Knucklemania, што ќе се одржи во САД за неколку часа. Поранешната ѕвезда на УФЦ, Пејџ ванЗант, ќе дебитира во бокс со голи раце. Таа ќе се соочи со Брит Харт, а емоциите избија на мерењето.

Пејџ ја турна протовничката која и се закани дека ќе и плати. Пејџ тежеше 57,15 килограми, а Харт тежеше 56,42 кг.

Резултати од мерење:
Пејџ ВанЗант (126) – Британија Харт (124,4)
Они Бедфорд (133,7) – Дат Нгуен (134)
Крис Лебен (204,6) – Квентин Анри (205,5)
Мартин Браун (155,4) v- Зак Зејн (155,5)
Лоренцо Хант (206,8) – Роберт Мороу (204,4)
Џон Чалбек (144,7) – Грег Боно (144,5)
Хаим Гозали (204) – Џон Мекалистер (201,8)
Хариса Сигала (122,7) – Тејлор Старлинг (125,6)
Крис Јенсен (262,7) – Дилион Кликлер (248)
Тревис Томпсон (135,4) – Дејвид Морган (135,9)
Брендон Ламберт (137) – Џарод Грант (134,6)
Дру Липтон (183,6) – Џеф Бејли (186,9)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО