Оверем: Вердум не сака да се бори со мене

Overem muskuli

Борецот во тешка категорија на УФЦ, Алистер Оверем, ќе се соочи со Жуниор дош Сантош на УФЦ он ФОКС на 19 декември.

Тоасе мечот што долго време го посакуваше Холанѓанецот. Конечно го доби и најверојатно ќе сме сведоци на голема пресметка.

Пред тоа Оверем изјави дека на актуелниот шампион Фабрици Вердум му е страв и не сака да се бори со него.

Оверем веќе има една победа против Вердум во 2011година, но работите денес се доста различни.

„Дефинитивно сум задоволен од победата. Знам дека Вердум не ми се допаѓа. Тој не сака да се бори. Јас сум таков, можам да го победам. Можам да го победам секого од тешка категорија. Се разбира, ова предизвикува страв кај нив. Слушнете што зборуваат другите борци во УФЦ, Вердум не сака ништо да има со мене“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО