Осум медали за македонските кикбоксери на „Балкан бест фајтерс“, прв ден

Макеоднските кикбоксери првиот ден на „Балкан бест фајтерс“ освои 8 медали – 3 златни, 2 сребрени и 3 бронзени.

Медалите ги освоија:

Филип Митровски сребрен, +91 кг, лоу кик, сениори Адора Рабонички

Славе Делиовски бронза, -81 кг, лоу кик, постари јуниори Тим Зоран

Владанка Бојкова бронза, -65 кг, кик лајт, јуниори Гладијатор-Неготино

Силвио Мировски златен, -52 кг, кадети, кик лајт Гладијатор-Скопје

Туркер Исамил сребрен, -42 кг, пионери, кик лајт Шампион-Скопје

Јани Постолов бронзен, +47 кг, пионери, кик лајт Лидер-Виница

Фати Беџети златен, -27, деца, поинт фајт Тетова-Тетово

Александар Арапов златен, -37, деца, поинт фајт Тим Зоран – Струмица

 

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО