Оливеира за борбата Махачев-Волкановски: Одам во Австралија. Сè по Божја волја

Поранешниот шампион на УФЦ, Бразилецот Чарлс Оливеира објави нова објава на социјалните мрежи, во која го кажува интересот за претстојната борба за титулата меѓу Ислам Махачев и Александар Волкановски.

„Одам во Австралија. Се по Божја волја“, напиша Бразилецот.

Борбата за титулата меѓу Ислам Махачев и Алекс Волкановски ќе се одржи ноќта на 12 февруари и ќе биде главна на ММА турнирот УФЦ 284 во Перт (Австралија).

Во последната борба Оливеира загуби токму од Махачев, како резултат на што појасот отиде кај Русинот. Но, и тој и неговиот тренер категорично изјавија дека ќе го вратат појасот.

Ислам Махачев до денес победи во 23 борби во професионалните мешани боречки вештини и претрпе еден пораз. Александар Волкановски има 25 победи во 26 борби.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО